Kompleksowe wsparcie w procesie zmiany

Próbujesz ale się nie udaje?…

Są osoby, które samodzielnie potrafią znaleźć siłę w procesie zmiany. Takim osobom wystarczy dobry jadłospis i cały maraton mogą przejść sami. Indywidualny, dobrze dobrany jadłospis jest nieocenionym narzędziem, ale to może nie wystarczyć. Najważniejszą drogę trzeba przejść w głowie, w swoich przekonaniach, zmianie w podejściu, nabrać wiele pomocnych umiejętności. Podczas procesu zmiany konieczne są własne zasoby. Zasobem nie jest jadłospis.  Zasoby to czynniki, z których czerpiemy energię do zmiany. Bez znalezienia zasobów, bez możliwości ich odnawiania pękamy, poddajemy się, zwyczajnie nie jesteśmy w stanie dać rady.

Zasobem może być:

  • wsparcie bliskich (ale odpowiednie wsparcie, mimo szczerych chęci możemy wywołać odwrotny efekt), inne ważne relacje, z których czerpiemy dobra energię,
  • pasja, hobby,
  • umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach,
  • asertywność i wiele, wiele innych.

Są również osoby (badania pokazują, że jest ich zdecydowanie więcej), którzy potrzebują pomocy w procesie zmiany nawyków żywieniowych. Tym właśnie zajmuje się psychodietetyk. Uczy, daje narzędzia, które możesz wykorzystać. 

Narzędzia, do których możesz wracać czy będzie inaczej (może gorzej, może lepiej) ale na pewno inaczej przez co trudniej, ale Ty będziesz miał już umiejętności jak to rozwiązać. Będziesz czerpać z tego nie tylko w sytuacjach związanych z jedzeniem, ale również w wielu napotkanych w swoim życiu.

Wiesz, że rozwiązanie jest już w Tobie? Ono jest i zawsze tam było tylko jeszcze o tym nie wiesz. Mogę pomoc Ci je zaleźć.